Taksiye Alternatif Martı TAG Mi Olacak?

Martı TAG Taksiye Alternatif Mi?

Ekim Kasım 2022 sıralarında hayatımıza giren Mart TAG uygulaması daimi taksi müşterisinin aklını çelmeye başladı. Müşteriler bu kolay ve güvenilir yeni ulaşım çözümüne karşı büyük bir sempati duyuyor. Peki nedir bu Martı TAG?

Martı TAG

Öncelikle bahsetmek gerekir mi yeni bir mobil uygulama yok. Kullanıcılar Martı uygulaması içerisinde sağ alttaki “Martı TAG” butonuna tıklayarak TAG aracını çağırabileceği ekrana geçiş yapabiliyor. Ardından başlangıç ve bitiş güzergahlarını haritadan seçiyor. Sonrasında bu mesafeye verebileceği parayı kendisi yazıyor. Bu güzergaha uygun, o yönde ilerleyen birisi varsa sizinle eşleştiriyor. Şoför güzergah ve ücret konusunda tamam derse uygulamadan onaylıyor. Ve sizin yanınıza harekete geçiyor. Sizin yanınıza geldiğinde ekranda gördüğünüz dört haneli kodu şoföre iletiyorsunuz ve yolculuğunuz başlıyor.

Marta TAG hatır taşımacılığı kapsamında yaptığı bu yeni ulaşım imkanı ile müşteri ve sürücünün güzergah ve ücrette anlaşarak yolculuk yapmasını sağlıyor.

Ücret Ödemeleri

Martı TAG ile yolculuğunuzu yaptığınızda, şoförle anlaştığınız sistemde görünen meblağı şoföre elden vermeniz gerekiyor. Martı uygulaması üzerinden bir ödeme yapılmıyor. Böylece komisyon vs. gibi ücretler olmadığı için ödenecek fiyat artmıyor.

Şoför Olabiliyor Muyuz?

Merak edilen bir soru ise şoför olup olunamadığıydı. Evet, şoför olunabiliyor. Martı TAG içindeki ekranda yeşil olarak yazılmış “Aracımı Paylaşmak İstiyorum” ikonu ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Sizden sabıka kaydı, plaka, araç fotoğrafları vb. belgeler istendiği belirtiliyor. Ayrıca bir mülakat da yapıldığı söyleniyor. Martı tarafından uygun bulunan şoförler kendi araçları ile Martı’nın “TAG Sürücü” uygulaması ile yolcu bulabiliyorlar. App Store için buradan, Google Play Store için buradan tıklayarak cihazınıza TAG Sürücü uygulamasını indirebilirsiniz.

Bizim Yorumumuz

Dem Blog ekibi olarak taksi ve Martı TAG arasındaki kullanım oranımız ilk başta azdı. Taksiyi daha çok kullanıyorduk. Sonrasında Martı TAG’ı sık sık kullanmaya başladık. Artık ilk önce işimiz olduğunda Martı TAG aramaya başladık.

Çevremizin de bize ilettiklerinden anladığımız Martı TAG çok sevildi. Kullanıcı arkadaşlarımızdan ve yolculuk yaptığımız şoförlerden de çoğunlukla olumlu yorumlar dinledik.

Martı ara ara push bildirim olarak, uygulama içinde pop-up olarak birçok güvenlikle ve konfor ile ilgili bildirimler yapıyor. Sürekli bir güven ve kalite ortamı hissini kullanıcıya yaşatmak için aktif bir operasyon yürütüyor.

Martı TAG Geleceğin Taksisi…

Martı TAG şu anda gönüllü bir uygulama olarak hatır taşımacılığına aracılık etse de, ülkemiz için bu yeni tip ulaşım çözümü ilerleyen süreçte çok aktif bir piyasa haline gelecektir. Müşterinin talebi, şoförlerin etkin katılımı, devlet regülasyonlarının ve vergi konularının düzenlenmesi sonucunda aktif bir piyasa haline gelmesi kaçınılmazdır. Martı TAG gibi uygulamaların yenilerinin çıkması halinde ise sürekli ve dinamik bir iktisadi ekosistem oluşacaktır.

 

*Fotoğraflar Martı’nın Andorid uygulaması üzerinden alınmıştır.

*Bu içerik sponsorlu, reklam, tanıtım vb. içeriği değildir. Dem Blog‘un ve Dem Yazılım‘ın bu içerikten herhangi bir gelir veya fayda sağlama durumu yoktur.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler

Benzer Makaleler

Girişimcilik
Turkcell Dergilik Kapanıyor

Turkcell Dergilik Kapanıyor Turkcell Dergilik Kapanıyor… Dijital yayıncılık sektörüne yön vermek, temellerini atmak üzerine yola