“Tabii” Türkiye’nin Dijital Platformu Yayımda

Türkiye’nin Dijital Platformu “Tabii” yayıma girdi. TRT tarafından hazırlanan ve yayımlanan Tabii içinde birçok yapım barındırmaktadır. TRT’nin aktardığına göre hedef ilk akla gelen platform olmak.

 

Tabii.com
Tabii. Türkiye’nin Dijital Platformu

Neler Var?

Tabii’de ilk başta aksiyondan komediye, animasyondan tarihi dramaya kadar birçok içerik bulunacak. Ayrıca Tabii orijinal yapımları da seyirci ile buluşacak.

Yeni Tabii yapımları, TRT’ye ait geçmiş ve halen devam eden diziler ile TRT Arşiv kapsamındaki dizi ve filmler platformda seyirciye sunuluyor.

Bizi Birleştiren Değerler

Tabii’nin temel amacı millet olarak bizi birleştiren değerleri aktarmak. Haricen Türk kültür ve sinema-dizi sektörünü dünyaya tanıtan öncü bir dijital platform olma hedefi de var.

Tabii’nin teknik ve yazılım altyapısını TRT’nin Türk mühendis ve yazılım geliştiricileri tasarladı.

Dijital Dönüşümde Yeni Bir Alan

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin e-devlet gibi uygulamalardan sonra dijital medyaya yönelik “Tabii” isimli bir platform kurması, Türkiye devletinin gerek dijital devlet gerekse medya özelinde dijitalleşmeye olan bakış açısını gayet net bir şekilde anlatmaktadır. Buradan yola çıkarak diğer sektörlerde de bunun etkilerini yakın zamanda görüleceğini öngörebiliriz.

İzleyicinin Kanayan Yarasına Çözüm

Devletin kendi medya organları üzerinden uzun süreli ve uzun bölümlü dizilerin iki buçuk saat gibi bir ortalamadan 40-50 dakikalık süre ortalamasına dijital bir platform aracılığıyla indirmesi dizi sektöründeki kronik süre problemine devlet bakışını net bir biçimde anlatmaktadır.

İzleyiciler için “Çıtır-Çerez” denebilecek uzunluktaki bölümleri izlemek büyük avantaj. Senaryoyu anlamak ve keyif almak konusunda izleyicileri rahatlatan bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

Orijinal Yapımlar

TRT, platformda orijinal yapımlar da sunuyor. Serhat, Şebeke, Hay Sultan, İbn-i Sina gibi yapımlar her tarzda izleyiciye hitap edecek düzeyde yapımlar olarak karşımıza çıkıyor.

TRT platformda 23 yapım ile yayın hayatına başladı. Yeni orijinal yapımların ise yayıma alınacağı kurum tarafından bildirildi.

Nasıl İzleyeceğiz?

Platformdaki dizi ve filmleri internet sitesi “Tabii.com” üzerinden izleyebiliyoruz. Ayrıca Google Play Store ve App Store mağazalarından mobil cihazlara indirip izleyebiliyoruz.

 

*Platforma ait görseller “”https://tabii.com adresinden” 17.05.2023 19.51 tarihinde alınmıştır.

Diğer Makaleler

 

 

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Makaleler

Girişimcilik
Turkcell Dergilik Kapanıyor

Turkcell Dergilik Kapanıyor Turkcell Dergilik Kapanıyor… Dijital yayıncılık sektörüne yön vermek, temellerini atmak üzerine yola

No more posts to show