Sanal Ofisin Girişimciler İçin 5 Avantajı

Teknolojinin gelişmesi, gençlerin istihdama katılımı ve de genç ile kadın girişimcilik mevzularının baya gündeme oturması, vergi istisnaları derken birçok konu genç girişimciler ve de kadın girişimciler için üst seviye avantaj sağlamaktadır. Burada kamu kesiminden bu kadar istisnanın, avantajın ve kolaylığın olması özel sektörden de avantajlı kapı bulma zorunluluğu hissettiriyor girişimcilerimizde. En önemli kısım ise her işin bir yeri olması gerektiği gibi ofis olarak karşımıza çıkıyor. Peki ofis nasıl avantajlı olur? İlerleyen satırlarda buna değiniyoruz.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis, bu ofislerin işletmeciliğini yapan firmalar tarafından sizlere kiralama yoluyla tahsis ediliyor. Böylece kanuni zorunluluk olan adres yükümlülüğünüzü tamamlamış oluyorsunuz. Size fiziki bir oda verilmiyor, daire numarası verilmiyor, siz ana binanın numarasını kullanıyorsunuz. Sizin gibi diğer hazır ofis almış firmalar da tek bir bina numarası ile şirketlerini kuruyorlar. Peki bu nasıl oluyor, kanunen sakıncalı olabilir mi? Kanunen bir adreste tek firma olur veya şu kadara kadar firma olabilir gibi bir kural yok. Bir adreste sonsuz sayıda firma kurulabilir, kanunen bir kısıt yok maliye de karışmıyor. Hatta vergi memurları bu sanal ofis firmalarından ofis kiralaması yapan şirketlere bir gün belirleyip o gün ve saatte sanal ofisin bulunduğu lokasyona geliyorlar, tek seferde bütün firmaların yoklaması ve imzası tamamlanıyor. Böylece vergi memuru da adres adres gezmiyor. Yani devletin de işine geliyor böyle ofis sistemleri.

Sanal Ofisin Avantajları

Sanal ofis, fiziki bir ofis olmadığı için birçok avantajı olmakla beraber en göze çarpanlarını size sıraladık. İnternet işi yapanlar, e-ticaretle uğraşanlar, danışmanlık verenler ve daha niceleri sanal ofis ile maliyetlerini azaltmaktalar. İşte sanal ofisin avantajlarını sizler için aşağıda sıraladık.

1. Ucuzdur

Sanal ofis bir adresin birden fazla işletmeye kiralanmasından ibaret olduğu için kiralama yapan ofis firmaları sanal ofis kiralarında ücretleri çok makul tutuyorlar. 150 Lirayla 500 lira arasında değişebilen (2022 yılı için) miktarda sanal ofis bulabilirsiniz. Fiziki olarak ofise ihtiyacı olmayan işletmeler için çok avantajlı bir seçenektir.

2. Ek Maliyeti Yok

Normalde bir ofis kiralayınca o ofisin ardından bir sürü maliyet geliyor. Aidatı, elektriği, suyu, interneti derken faturalar dağ gibi büyüyebiliyor. Sanal ofislerde ise fiziki bir ofisiniz olmadığı için bu faturaları ödemiyorsunuz.

3. Mekandan Bağımsız Hareket

Sanal ofiste mekana bağımlı olmadan çalışabiliyorsunuz, ister bir kafede, ister evinizde isterseniz sanal ofis firmanızın kısa süreli fiziki hazır ofislerinde isterseniz başka yerlerde. Müşterilerinizle sanal ofis kiraladığınız firmanın toplantı salonlarını saatlik kiralayarak görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

4. Sekreteriniz Olur

Sanal ofis firmaları istemeniz halinde size telefon hattı tahsis edip sekreterlik hizmeti sunabiliyorlar. Arayan müşteriniz sizin firma isminizle veya istediğiniz bir marka vb. isimlerle karşılanır, müsaitseniz cep telefonunuza arama aktarılır, değilseniz not alınır size e-posta yoluyla gelen arama listeniz iletilir. Böylece daha düzenli ve kurumsal bir imaj çizersiniz.

5. Sizin Adınıza Teslim Alma Hizmeti

Sanal adresinize gelen kargo, posta, tebligat vb. gönderileri sizin adınıza teslim alırlar, size e-posta gönderirler veya mesaj atarlar. Gidip alabileceğiniz gibi ücreti mukabilinde birçok sanal ofis firması evinize gönderim de yapabiliyor.

Sanal ofis girişimciler için, işini yeni kuran fazla maliyet yapmak istemeyen herkes için birebir avantajlı bir seçenektir. Freelance çalışanlar, sürekli müşterileri ile dışarda veya onların ofislerinde görüşenler, işi sahada olan girişimciler vb. birçok fiziki sabit bir mekana ihtiyaç duymayan her iş sahibinin kolayca tercih edebileceği bir seçenektir.

 

Sanal ofisin bu beş avantajının işinizin ilerlemesinde yardımcı olması dileklerimizde, girişimcilik hayatınızda başarıları bir süreç, hayırlı ve bol kazançlar dileriz.

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler

Benzer Makaleler

Girişimcilik
Turkcell Dergilik Kapanıyor

Turkcell Dergilik Kapanıyor Turkcell Dergilik Kapanıyor… Dijital yayıncılık sektörüne yön vermek, temellerini atmak üzerine yola