Dem Yazılım Eğitim Teknolojileri Geliştirmeye Başlıyor

Eğitim Teknolojilerinde Dem Yazılım

Dem Yazılım, teknolojik gelişmeyi sağlayacak etkenlerden biri olmak için çalışmalarına devam ediyor. Şirket son dönemde sıkça dile getirilen eğitim teknolojileri üzerine çalışma yapmak üzere kolları sıvadı. Eğitim alanında yapılacak projelerin mobil uygulamalar, web tabanlı dijital servisler, sanal gerçeklik ortamları ile ilerleyen süreçte teknolojinin yöneldiği alanlardaki ürünlerden oluşacağı şirket yönetimi tarafından bildirildi.

Eğitim Teknolojilerinde Yeni Bir Bakış Açısı

Şirketin genel idari yöneticisi ve eğitim projelerinin genel idari sorumlusu Muhammet Sakin konuyla ilgili aşağıdaki açıklamayı Dem Blog’a yaptı;

Teknolojik Eğitimin Önemi

Teknolojik eğitimin önemi gün geçtikçe daha da artıyor. Teknolojik eğitimden kasıt ise salt yazılım, kodlama, teknik eğitim vb. yeterlikler değil. Aksine her alanda, branşta, bilim dalında eğitimin teknolojik nimetlerden faydalanarak yapılmasıdır. İlkokuldan liseye, üniversitede ön lisanstan doktoraya kadar her alanda eğitimin, araştırmanın teknoloji ile iç içe yürütülmesi çağımızın elzem gereklilikleri haline gelmiştir. Tam da bu nedenle Dem Yazılım olarak eğitimde teknolojik gelişmeyi adım adım, uygulamalı olarak başta tüm Türkiye’ye ve ardından da tüm dünyaya göstermek ana hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Şirket yöneticisinin bulunduğu beyanatta eğitim teknolojilerinin mümkün olan her alanda ve fırsat eşitliğini mümkün olduğunca sağlayacak şekilde geliştirilip eğitimcilerin ve öğrencilerin istifadesine sunulacağı bildirilmektedir.

Her Kademede Eğitim Teknolojisi

Dem Yazılım, eğitim teknolojileri projelerinde her kademeye uygun zengin içerikler, uygulamalar, web tabanlı servisler yapacağını bildirdi. Örnek olarak ortaokul seviyesini ilgilendiren konularda içerik ve uygulamalar olabileceği gibi lise grubunda da içerik ve uygulamalar geliştirilecek. Böylece her eğitmen ve öğrenci ilgili içeriğe, dokümana ve faydaya ulaşacak.

Müfredat Odaklı ve Yenilikçi

Eğitim teknolojileri geliştirilirken başta T.C. Milli Eğitim Bakanlığının ders müfredatlarına uygun içerikler, etkinlik ve sorulardan oluşan uygulamalar yapılacak, ardından ezberci eğitim mantığını bir kenara bırakan; deneyci, gözlemci, sorgulayıcı öğrenme mantığını gençlerimize aşılayacak etkinlikler, deneyler ve okumalar sunan içerikler eğitmen ve öğrencilerimizin istifadesine sunulacak.

Kademeli Eğitim Uygulamaları
Çalışmalar Başladı, 2023’de Hazırız

Şirketin eğitim teknolojileri projelerinden sorumlu genel idari yöneticisi Muhammet Sakin, Dem Blog muhabirimizin ilk içeriklerin ne zaman geleceği sorusuna ise aşağıdaki şekilde yanıt verdi;

Şimdi tabi ki böyle bir projede çok farklı etkenler ve veriler var. Her eğitim seviyesinin kendine ait müfredat ve bilgi kaynakları var. Bunların ekibimizce bir araya getirilip düzenlenip teknoloji ile harmanlanması gerekiyor. Bu nedenle de öncelikle Ar-Ge’nin “Ar” kısmına yöneliyoruz. Kapsamlı bir araştırma ve analiz ile yol haritası çizeceğiz. Ardından “Ge” kısmını süratle başlatıp ilk eğitim teknolojileri konulu yazılım ürünlerimizi piyasaya süreceğiz. Yaklaşık olarak 2023 Ocak ve Şubat aylarında bir uygulamanın en azından açık betasını yayımlamak hedeflerimiz arasında diyebilirim.

 

Şirket tarafından yapılan açıklamalarla beraber eğitim dünyasındaki gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler

Benzer Makaleler

Girişimcilik
Turkcell Dergilik Kapanıyor

Turkcell Dergilik Kapanıyor Turkcell Dergilik Kapanıyor… Dijital yayıncılık sektörüne yön vermek, temellerini atmak üzerine yola