Dem Yazılım Eğitim İçin Kolları Sıvadı

Her Şey Eğitimle Başlar

Dem Yazılım, 2022 yılının sonlarına doğru eğitim teknolojilerine yönelik birtakım çalışmalara girişeceğini beyan etmişti. 2023 Yılı başı itibarıyla çalışmalar bir yere gelecekti. Ancak vahim deprem hadisesi, ülkenin içinde bulunduğu mevcut sosyal ve siyasal durum çalışmaları erteleme gerekliliğini oluşturdu. Ardından çalışmalara tekrar başlandı. Yol haritalarının güncellenmesi ilk iş oldu.

İlk Önce Yol Haritası

Mevcutta ilkokul ve ortaokul çağına uygun yazılımlar geliştirilmesi Dem Yazılım yönetimi tarafından planlanmıştı ve duyurulmuştu. Ancak yeni yol haritası eğitim seviyesi fark etmeksizin kullanılacak bir platform üzerine yöneldi. Bu hususta yazılım ve teknoloji departmanımız ile diğer iş geliştirme aşamalarına katkı sağlayan birimlerimiz ortak bir çalışma yaparak bir proje fikri geliştirdiler.

Konuyla ilgili Dem Yazılım kurucu ortaklarından Muhammet SAKİN Dem Blog muhabirimize aşağıdaki ifadeleri iletti;

Dem Yazılım eğitim teknolojilerinde çalışmalar yapacağını daha önce belirtmişti. Şimdi burada değişen şey platform yapısı, ortaya çıkan ürünün işlevsel çapıdır. Kullanıcı kitlesini artırmak yoluna gittik. Bu nedenle eğitim seviyesi ve alanı fark etmeksizin kullanıma sunulacak bir platform kurguladık. Platforma ait ilk prototip eğer bir aksaklık olmazsa Haziran 2023 içinde yayımlanacak. Prototip ve Beta sürüm kullanıcılarından gelen feed-back bildirimleri ile gerekli düzeltme ve eklemeleri ivedilikle hazırlayıp ilk kararlı sürümü kullanıcıların istifadesine sunmak istiyoruz.

Öncelik Beta Sürüm ve Deneme Çalışmaları

Dem Yazılım mevcut planında kurguladığı sistemi beta sürümde beta kullanıcılarına sunmak istiyor. Burada beta kullanıcılarından gelecek geri bildirimler ile sistemi daha kararlı hale getirip tam sürümde kullanıcıların istifadesine açmak şirketin başlıca amaçları arasında.

Yaza Doğru İlk Adımlar

2023 Yaz döneminde projenin tamamıyla ilk fazına ait gelişiminin tamamlanıp bireysel kullanıma açılması hedeflenmektedir.

Dem Yazılım ile ilgili bilgileri kaçırmamak için Dem Blog bültenini takip edin ve e-posta bültenine kayıt olun.

Keyifli okumalar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler

Benzer Makaleler

Girişimcilik
Turkcell Dergilik Kapanıyor

Turkcell Dergilik Kapanıyor Turkcell Dergilik Kapanıyor… Dijital yayıncılık sektörüne yön vermek, temellerini atmak üzerine yola