Abonelik Fesih İşlemleri Artık Daha Kolay

Herkesin belalısı, girerken sıkıntı olmayan ancak çıkmak için kırk dereden su isteyen abonelik fesih süreçleriyle bir blog makalesinde daha beraberiz.

Öncelikle belirtelim ki, abonelikten kastımız internet, telefon, uydu yayın hizmetleri gibi aboneliklerden bahsediyoruz.

 

Abonelik Nedir?

Makalemizin konusu olan abonelik internet, telefon, uydu yayın hizmeti abonelikleridir. Kanunda elektronik haberleşme hizmetleri arasına giren bu hizmetlere ait abonelik işlemleri ilgili operatör firmalarca yürütülmektedir.

Bir telefon hattı aldınız veya evinize bir internet hattı bağlattınız. İşte bunlar birer abonelik sözleşmesi ile sunulan hizmetlerdir. Birçoğumuz bu hizmetleri kullanmakla beraber bu hizmetlerden çeşitli sebeplerle ayrılmak istiyoruz.

Tam bu noktada ise bazı sorunlar çıkıyordu eskiden.

İptal Et(me)mek İçin…

Aboneliğinizi iptal etmek istediğinizde, faks gönderin, şubemize gelin, x semtine gidin vb. değişik talepler oluyordu firmalardan. Halbuki abone olurken telefonda onaylıyorum demeniz yetmişti. Ne kadar garip bir dünya değil mi?

Bu sorunlarla beraber bazen “Yeter artık ya, vazgeçtim. Kullanmaya devam…” seslerini çevremizden duyuyorduk. Ancak artık bir kolaylık var. “e-Devlet

E-Devlet Üzerinden Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

E-devlet, Türkiye’de birçok kamu hizmetinin online olarak sunulduğu bir platformdur. Bu platformda, aboneliklerinizi iptal etmek de oldukça kolaydır. Aboneliği iptal etmek için ihtiyacınız olan tek şey, e-devlet şifrenizdir.

Öncelikle, iptal etmek istediğiniz aboneliğin hangi firmaya ait olduğunu belirlemeniz gerekir. Bunun için, abonelik faturasını kontrol edebilir veya abonelik hizmeti sunan firmanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Abonelik iptali yapmak için, e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekir. E-devlet şifreniz yoksa, PTT şubelerinden veya e-devlet kapısından alabilirsiniz.

Sistemi içinde, “Abonelik Fesih” hizmetini arayarak, kullanmak istediğiniz firmanın ismini seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz firmanın abonelik fesih sayfasında, abonelik bilgilerinizi girmeniz gerekecektir. Abonelik bilgilerinizi girdikten sonra, iptal etmek istediğiniz aboneliği seçebilirsiniz.

Bilgilerinizi girdikten sonra, işlemi tamamlamak için “Tamam” butonuna tıklamanız gerekecektir. Abonelik iptali işleminiz tamamlanacak ve firmanın size göndereceği onay mesajını bekleyebilirsiniz.

Sonuç

E-devlet, abonelik iptali yapmak için oldukça kolay bir yöntem sunmaktadır. Eğer abonelik iptali yapmak isterseniz, yukarıdaki adımları takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere. Keyifli okumalar.

 

İlginizi çekebilecek makaleler;

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Makaleler

Benzer Makaleler

Girişimcilik
Turkcell Dergilik Kapanıyor

Turkcell Dergilik Kapanıyor Turkcell Dergilik Kapanıyor… Dijital yayıncılık sektörüne yön vermek, temellerini atmak üzerine yola